23 липня - Всесвітній день китів і дельфінів

23 липня - Всесвітній день китів і 

дельфінів

(година екології)

 Придумали це свято в 1986 році на засіданні Міжнародної китобійної комісії, яка ввела заборону на винищення цих тварин після 200 років їх нещадного вбивства.

Таким чином, китовий промисел був визнаний незаконним. Ця заборона діє по сьогоднішній день, передбачаючи також табу на продаж китового м’яса.

Спочатку ці заходи були спрямовані на порятунок і збереження популяції китів, але пізніше 23 липня стало своєрідним нагадуванням людині про необхідність збереження всіх морських ссавців.

Щорічно у цей день різні природоохоронні організації в різних країнах проводять тематичні акції, присвячені питанням захисту китів і дельфінів. Іноді в цей день звучать заклики щодо захисту інших видів тварин, які знаходяться на межі повного вимирання.

Для України це свято має також важливе значення, адже в Чорному та Азовському морях живуть популяції дельфінів. Багато видів цих тварин занесені до Червоної книги Міжнародного союзу охорони природи.

Китоподібні – теплокровні ссавці, які дихають повітрям та є живородними, малят вони вигодовують молоком.

До них відносять китів, дельфінів, морських свиней й інших тварин.

Ці ссавці населяють як прибережні зони морів і океанів, так і відкрий морський простір.

Китоподібні розділяються на два різновиди, це:

беззубі або вусаті кити, до яких відносять власне китів і

зубаті кити, до яких відносяться дельфіни, морські свині, кашалоти й інші.

В наших, українських морях зустрічаються зубаті кити, їх можна побачити й у Чорному, і в Азовському морях. Це дельфіни афаліна й білобочка, а також азовка (морська свиня).  Всі вони занесені до Червоної книги України і перебувають під охороною.

Вусаті кити в морях України не зустрічаються.

На жаль, знаходяться серед світових держав такі, що ігнорують загальну заборону на китобійний промисел, незважаючи на загрозу санкцій. Японія, і зараз продовжує постачати м’ясом благородних тварин столичні ресторани, під виправданням відлову представників фауни для наукових досліджень.

Нещодавно, не в силах терпіти таке свавілля австралійський прем’єр-міністр висунув Токіо вимоги припинити знущання над нещасними ссавцями і їх знищення. Але, схоже, мало що змінилось.

Читайте книги про китів і дельфінів в нашій бібліотеці!Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Ернест Сетон-Томпсон - 160 років від дня народження.

Гійом Аполлінер

«Зниклі птахи та тварини України»