15 грудня – Міжнародний день чаю

                                 Історія та цікаві факти про чай

Кажуть, чай - це завжди хороша ідея, а сьогодні - тим паче! 15 грудня відзначають Міжнародний День чаю. Чай - це напій, без якого неможливо уявити жодного дня: його п'ють на сніданок, обід, вечері та в перервах між прийомами їжі. Існує понад 1500 видів чаю.

За чашечкою чаю ми спілкуємось з друзями, відпочиваємо, працюємо, начаємось.

Колись у Сирії висушене чайне листя використовували як валюту, а торговці обмінювали якісний чай на прянощі чи дорогоцінні тканини.


Найбільш широко святкування «Міжнародного дня чаю» проходить в Індії і Шрі-Ланці, однак і такі країни, як Бангладеш, Непал, В’єтнам, Індонезія, Кенія, Малайзія, Уганда і Танзанія, будучи провідними світовими сільгоспвиробниками чаю, не залишаються байдужими до цього свята.

Цікаві факти про чай

·                   За китайською легендою, чай винайшов імператор Шен Нонг у 2737 році до нашої ери. Під час подорожі слуги скип’ятили імператору воду, щоб її очистити, і в посудину з кип’ятком випадково впали декілька листочків чаю. Напій так сподобався Шен Нонгу, що згодом став національною гордістю.

·     У 1904 році Річард Блечінден ввів таке поняття, як охолоджений чай. У США з того часу у вигляді готового охолодженого напою продається до 80% чаю.

·               Чай містить весь комплекс вітамінів. Основний з них – Р.

·            Англійські аристократи оцінили не тільки смак і лікувальні властивості чаю. Виявляється, аристократи настільки захопилися чаюванням, що вони практично перестали вживати алкоголь.

·               Як ви думаєте, в якому напої вчені виявили більше кофеїну: в чаї чи каві? Виявляється, в чаї його більше. Чайний кофеїн, так званий теїн, впливає на організм набагато м’якше, ніж його кавовий «родич».

·               Всі різновиди чаю діляться на такі категорії: чорний, зелений, червоний, жовтий. Колір є зовнішнім відображенням біохімічних якостей чайного листа.


·               В зеленому чаї міститься на 50% більше вітаміну C, ніж в чорному.

·               Російський чаєм в Британії називають цей напій з додаванням лимона. У Західній Європі лимон і чай в одній ємності вважаються винаходом росіян.

·               Чайний пакетик був винайдений в 1904 році, день народження цього винаходу – 1-е вересня.

·               В Англії прийнято наливати в чашку спочатку молоко, а потім чай. Такий спосіб приготування називається чаєм по-англійськи.

·               Перша згадка про використання чаю відноситься до 4-го століття нашої ери.

·               А чи знаєте ви, що в японській мові для таких понять, як «чай» і «вія», використовується одне і те ж слово. В Японії існує легенда, яка свідчить про те, що чайне дерево виросло нібито з вій молодого Будди. Для того, щоб не спати під час нічних церемоній, Будда відрізав собі повіки і закопав їх у землю, з якого проросло чайне дерево.

·               В Давнину шукачі еліксиру молодості вважали чай необхідним його компонентом.

·               Щоденно у всьому світі випивається 3 мільярди чашок чаю.

·               Приготування чаю відбувається в п’ять етапів: верхні листки і квітки збирають вручну, їх залишають на добу підсохнути. Листя прокочують між металевими валками, для того, щоб поліпшити ароматичні та смакові якості майбутнього напою, після їх залишають на відкритому повітрі для окислення. Листя нагрівають, щоб видалити залишки вологи…

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Ернест Сетон-Томпсон - 160 років від дня народження.

«Зниклі птахи та тварини України»

Письменники-фронтовики