вівторок, 10 листопада 2015 р.

             9 листопада
                            Це свято було започатковано Указом президента України № 1241/97 від 6    листопада 1997-го. В Указі зазначено: «Установити в Україні День української                       писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування                          пам'яті Преподобного Нестора-Літописця».
                 Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Це не тільки державне, а й церковне свято. Перший у сучасній українській мові твір, який відповідає візантійським першоджерелам, православні назвали акафістом Богородиці Холмській.
         Преподобний Нестор Літописець – киянин, у сімнадцять років прийшов у Києво-Печерську лавру послушником. Прийняв його сам засновник монастиря преподобний Феодосій. Молитвою та послухом юний подвижник невдовзі перевершив найвидатніших старців. Під час постригу в ченці Нестор був удостоєний сану ієродиякона. Книжкова справа стала змістом його життя.
          Інтенсивне формування нової української мови дослідники пов'язують із другою половиною XVIII – XIX століттями. І в цьому процесі далеко не останнє місце належить письменству преподобного Нестора Літописця.

Немає коментарів:

Дописати коментар