четвер, 15 січня 2015 р.

     
 13 січня  гурт «Полтавські піснярі» щедрував та радував  гостей, яких ми запросили, народними українськими піснями в читальному залі  нашої  бібліотеки. Артисти відроджують традиції, які передалися від діда-прадіда. Щедрівникам – від 55 до майже 90 років. Коли вони були маленькі, то, кажуть, щедрували таємно.
           13 січня за новим стилем, відзначали українці Новий рік - Щедрий вечір (свято преподобної Меланії, або Меланки). Вважалося, що Меланка-Вода приходить на Щедрий вечір разом із Василем-Місяцем сповістити господарів про наступні торжества та справити гостини.


          У цей день, за традицією, хлопці й дівчата знову ходили від хати до хати, щедруючи - бажаючи господарям щедрого вечора, доброго здоров’я та добробуту у новому році. Щедрування супроводжувалось магічними діями, музикою, танцями, пантомімою, обрядовими іграми з масками. Величальних обрядових новорічних пісень — щедрівок, співали окремо господарю, господині, хлопцю, дівчині, усій родині. Були щедрівки дитячі, жартівливі, пародійні. Щедрували також групами: «Меланка», «Василь» та «Ряджені».


Немає коментарів:

Дописати коментар