Центр правової інформації


Інформаційно - правова допомога особистості
в
подоланні соціальних конфліктів
        «Антикризова гуманітарна програма» Міжнародного фонду «Відродження»

Міжнародний фонд "Відродження" засновано у квітні 1990 року. Він входить до заснованої Джорджем Соросом мережі Фундацій Відкритого Суспільства, що складається з національних і регіональних фондів у понад 70 країнах світу, в тому числі в Африці, Центральній і Східній Європі та на території колишнього Радянського Союзу.

Місія Міжнародного фонду "Відродження" – фінансово й організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив.

Міжнародний фонд "Відродження" розподіляє гранти між організаціями, що працюють на розвиток суспільства. Самостійно чи в партнерстві з іншими організаціями фонд ініціює та втілює проекти, важливі для соціального та політичного розвитку України.

Колектив Полтавської ЦБС, який очолює Таміла Андріївна Дузенко, виграв один із десяти грантів Міжнародного фонду "Відродження", виділених для організації по Україні "юридичних клінік" (де фахівці надаватимуть безкоштовні консультації представникам незахищених верств населення). Ці гранти призначалися не лише для бібліотек, а й для громадських організацій, вищих навчальних закладів тощо. У Полтаві такий грант виграла саме міська бібліотечна система. Міжнародний фонд "Відродження" фінансово підтримав проектну пропозицію Полтавської міської ЦБС.
Проект, який ми представляємо  має назву «Інформаційно- правова допомога особистості в подоланні соціальних конфліктів».Реалізували проект на базі бібліотеки-філії №2. В процесі реалізації проекту було створено:
– Інтернет - зона з 2 комп’ютерами для користування
–консультаційний пункт з надання безкоштовної правової допомоги всім верствам населення
сформовано фонд новітньої довідкової та юридичної літератури
довідково – бібліографічний апарат (каталоги, картотеки)
– представлена постійно діюча  книжкова виставка «Права і закони в твоєму житті»
– вільний Інтернет - доступ
– була налагоджена співпраця з організаціями, які брали участь у реалізації проекту: Полтавський аграрний коледж управління і права, Полтавський інститут бізнесу та міське управління юстиції.
В умовах, коли для комплектування фондів наших бібліотек виділяється незначна сума, одержані кошти від МФВ дали змогу поповнити фонд бібліотеки-філіалу новітніми книгами правової тематики, а також додатково підписати юридичні періодичні видання (газети: «Юридичний вісник України», «Бюлетень законодавства і юридичної практики», «Юрист консультує», а також журнали: «Український юрист», «Юридичний журнал. Право України»). Всі ці документи знаходяться у вільному доступі і користуються ними як студенти ВНЗ Полтави, так і спеціалісти-правознавці й просто пересічні громадяни. Цим забезпечується відкритість правової інформації, вільний та оперативний доступ всіх верств населення до їх джерел.
Сформовані 2 групи студентів які навчаються за спеціальністю "Правознавство":
1 - з Аграрного коледжу управління і права Полтавської державної аграрної академії (16 чол.);
2 - юридичного факультету Полтавського інституту бізнесу (5 чол.).
Вони надають безкоштовні консультації членам міської громади в консультаційному пункті при Центрі правової інформації бібліотеки-філіалу № 2 згідно графіку чергувань. Разом зі студентами чергують спеціалісти міського управління юстиції, які приходять їм на допомогу у складних питаннях.  

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Ернест Сетон-Томпсон - 160 років від дня народження.

Письменники-фронтовики

«Зниклі птахи та тварини України»